Marcin Tybura: „Praca w polu jest dla mnie czymś relaksującym”

Najlepszy polski zawodnik wagi ciężkiej, Marcin Tybura (17-4 MMA) udzielił wywiadu portalowi o tematyce rolniczej, Farmer.pl. Nasz reprezentant w UFC opowiedział między innymi o godzeniu sportu z pracą na gospodarstwie oraz stereotypowym wizerunku rolnika.

Czy sport na tak wysokim, światowym poziomie da się pogodzić z prowadzeniem gospodarstwa?

To nie jest duże gospodarstwo – ma kilkanaście hektarów i w całości przestawione jest na produkcję roślinną. Prace w polu nie są więc intensywne i mają sezonowy charakter – można powiedzieć, że na razie gospodarstwo jest „wyciszone”. 

Odbiega Pan od stereotypowego wizerunku rolnika. Jak reagują inni, gdy dowiadują się, że jest Pan właścicielem gospodarstwa i czynnym rolnikiem?

Reakcje są zazwyczaj dość przyjazne, wiele osób jest zaskoczonych, wielu też zazdrości mi własnego gospodarstwa. Wydaje mi się, że wizerunek rolników i rolnictwa w społeczeństwie jest obecnie znacznie lepszy niż jeszcze kilkanaście lat temu. Faktem jest, że wiele osób z miast ma niezbyt realny wizerunek życia na wsi, taki trochę zbyt romantyczny i sielski. 

Cały wywiad znajdziecie pod wskazanym linkiem – http://www.farmer.pl/produkcja-roslinna/zawody-zawodami-ale-pole-trzeba-zasiac,84002.html

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *